7 - Park Budyšínská - výsledky

Úvod » Akce » Do luftu! » Výsledky » 7 - Park Budyšínská - výsledky

DĚTI DO 8 LET - ČERTÍ KOUZLA

1- Pozdrav byl krásný, sochy tě moc rády do zahrady vpustily.

odpoved_sochy (jpg)

2- Počty jste promrskali bleskově. A jestli jsi počítal správně, stromů v aleji je 15. Alej je řada stromů, které jsou vysazovány ve stejných rozestupech a v jedné linii podlé cest, na březích řek i jinde. Aleji se také říká stromořadí.

3- Také jsem trochu pátral, prasátko a losa jsem našel na hřišti. Medvídka jsem objevil hned na začátku zahrady vzpomínek. Holoubek odpočívá na dlani bronzové dívky v parku.

odpoved_medved (jpg)

4- Břízy jsou v parku 3

5- Kůň generála jízdy Friedricha Karla na informační ceduli kouká vlevo. Lesík se tedy od zahrady vzpomínek nachází vlevo, zhruba veprostřed velkého parku.

Jupí! Kousek hole tam byl :-)

odpoved_prsten (jpg)

Bonus:

Schody jsou opravdu dlouhé, napočítal jsem jich 50, ale byla to fuška.

DĚTI OD 8 LET - LUFT-CHALLENGE

1- Doufáme, že jste se skvěle protáhli a úkoly ti pak šly úplně samy :-)

2- Tato záludná žlutá kostka je strojovna pro výtah. Je součástí paneláku, který se nachází blízko parku po levé straně, když stojíte zády u bronzové dívky s holubicí.

odpoved_kostka (jpg)

3-

a) Rodinná hrobka stavitele Adolfa Hübnera je postavena ve slohu barokně gotickém až novogotickém. Byla postavena počátkem 20. století a navrhl ji sám Hübner.

Tento liberecký stavitel stojí například i za stavbou již navštívené kapličky U obrázku.

b) Písmena na mříži jsou „J“ a „L“. Jsou to iniciály textilního barona Johanna Liebiega staršího. Ten patřil k nejslavnějším průmyslníkům českých zemí. Vybudoval v Liberci textilní podnik světové úrovně.

odpoved_mriz (jpg)

4-

a) Pán s trakařem se nachází na obrázku vlevo dole, když stojíte čelem k informační tabuli.

b) Místo, kudy muž s trakařem projíždí se dnes nazývá náměstí doktora Edvarda Beneše. Muž projíždí kolem staré radnice.

5- Dívka drží lipovou větvičku. Lípa je strom národní, její listy jsou ve tvaru srdce a při správné přípravě má léčivé účinky. Je strategicky umístěna u lipového stromořadí.

Socha se jmenuje „Mír“ a jejím autorem je Josef Václav Pekárek, 1959.

odpoved_socha_park (jpg)

BONUS: V parku se nachází např.: bříza, lípa, stříbrný smrk, smrk, borovice, mix cypřišovitých stromů a keřů, mix tisovitých stromů a keřů, bez, dub, buk, vrby různých druhů, modřín, ..

všechny výsledky

Hlavní stránka hry