Park Budyšínská - zajímavosti

Úvod » Akce » Do luftu! » 7 - Park Budyšínská » Park Budyšínská - zajímavosti

ZAHRADA VZPOMÍNEK

Je část parku Budyšínská, která byla zhotovena v roce 2011.

Kdysi zde byl městský hřbitov a na jeho památku zde zůstaly částečně zrekonstruované hrobky významných osobností Liberecka. Rodiny velkotovárníka Liebiega a stavitele Hübnera.

Než ale bylo toto místo rehabilitováno, byl zde zchátralý a zanedbaný areál, využívaný různými způsoby - jednu dobu se zde nacházel městský trh, další období zde byl dokonce prodej bazénů.

Můžete zde nejen relaxovat, ale i pozorovat historii Liberce.

Zahradou prochází centrální kamenná cesta, z liberecké žuly, symbolizující Nisu jako „řeku vzpomínek“. V níž jsou nahodile rozmístěny artefakty spjaté s městem, které mají připomínat časy minulé.

Je možné zde najít například: kolejnici z první liberecké tramvajové trati, kachle a část střechy z libereckých lázní, žluté obklady z bývalého obchodního domu Ještěd, cívka z původního provozu kina Varšava, dlažba z Nerudova náměstí nebo části Liebiegovy vily.

A ještě mnohem víc dalších drobných úlomků, které můžete při návštěvě tohoto místa objevovat sami.