Do luftu - větší

Úvod » Akce » Do luftu! » 7 - Park Budyšínská » Do luftu - větší

Luft-challenge 7 - park budyšínská

1- Na úvod se trochu protáhneme. Najdi si větev, na kterou nedosáhneš s rukou nataženou nad hlavu. Pak vyskoč a větve se dotkni. Dej si pozor na věci, které by na tebe mohly při výskoku spadnout.

2- Rozhlédni se po okolí a najdi věc na obrázku. Kde je a co to je?

zluta_kostka (jpg)

3- a) Najdi rodinnou hrobku stavitele Hübnera. Uhodni, o jaký architektonický sloh se jedná.

b) Když najdeš výše uvedené, hned vedle se nachází rodinná hrobka továrníka Liebiega. Zjisti, jaké iniciály jsou na ozdobné mříži u vchodu stavby a co znamenají.

4- U vstupu do „Zahrady vzpomínek“, je informační cedule s historickými fotografiemi, na jedné z nich hledej pána s trakařem.

Zkus uhodnout, jak se místo, kudy muž projíždí, dnes jmenuje.

stara_fotka (jpg)

5- Když budeš pozorný, objevíš v parku dívku z bronzu, která drží v jedné ruce holubici. Řekni, jakého známého a léčivého stromu drží v ruce větev.

BONUS: Díky minulému úkolu ses naučil něco o stromech, proto bude bonusový úkol hračka.

napoveda_strom (jpg)

Zkus v parku najít minimálně 10 různých druhů stromů. Vyber si 3, správně je pojmenuj a s tím, který se ti nejvíc líbí, udělej fotku.

Fotku můžeš nasdílet na náš Facebook DDM Větrník Liberec nebo na emailu zuzana.kyselova@ddmliberec.cz