Do luftu - menší

Úvod » Akce » Do luftu! » 7 - Park Budyšínská » Do luftu - menší

Ahoj kamarádi, jsou tu další nástrahy,

které nám čerti z Ještědu připravili, když připravili ochránce Jizerských hor o jeho hůl.

MUHU_hlava (png)

Pusťme se do toho a půl je hotovo :-)

1- Sochy u vstupu zahrady vzpomínek vypadají přísně. Aby tě pustily dovnitř nebo ven, musíš se jim náležitě poklonit a pozdravit je. Projít musíš, jinak nebudeš moct splnit další úkoly. Vymyslíš co nejkrásnější pozdrav? Pochlub se, co tě napadlo.

napoveda_cyril (jpg)

2- Procvič si počítání, bude se ti hodit v bonusovém úkolu.

Kolik stromů tvoří alej v zahradě vzpomínek? Víš, co znamená slovo alej?

3- Pomoz mi najít tato zvířátka v parku: prasátko, losa, medvídka a holubici.

Buďte pozorní, jedno z nich by mohl být kousek kouzelné hole, který hledáme.

Dvě zvířátka tě dokonce povozí na hřbetě, když bude dobré počasí.

napoveda_vogel (jpg)

4- Najdi v parku všechny břízy (není jich mnoho). Od poslední k první zkus co nejrychleji doběhnout tak, aby ses každé z nich dotknul. Pokud jsi přišel s kamarádem, dejte si závody, kdo to stihne rychleji.

5- Někde v parku je malý zakletý les. Vypadá opravdu strašidelně a tak si myslím, že by kousek Muhuovy hole mohl být tam. Stejně jako v pohádkách. Zkusíš štěstí a prodereš se hlubokými začarovanými křovisky lesíka?

Tam, kam kouká kůň generála jízdy Friedricha Karla na informační ceduli, tím směrem hledej zakletý lesík.

Bonus:

Najdi nejdelší schody, které vedou do parku, a spočítej je. Postupuj opatrně a žádný nevynechej. Kolik jich je? Pozor, schody jsou jako živé, chvíli jich je méně a pak zase více!

Napiš nám konečné číslo na náš Facebook DDM Větrník Liberec nebo na emailu zuzana.kyselova@ddmliberec.cz.