Do luftu - menší

Úvod » Akce » Do luftu! » 6 - Lesopark Vratislavice » Do luftu - menší

Ahoj kamarádi, máme tu nové dobrodružství.

O našich činech se dozvěděl mocný duch MUHU, ochránce a patron Jizerských hor.

A požádal nás o pomoc.

MUHU_hlava (png)

Duch ztratil kouzelnou hůl, když obcházel a kontroloval hory.

muhu_hul_bez_barva_3 (png)

Jenže ji našli čerti z Ještědu, kteří si z ducha Muhu tropí legraci. Hůl rozdělili na několik kusů, ty začarovali a poschovávali na různá místa po Liberci a okolí.

Našim úkolem je nástrahy čertů překonat, kousky najít a odnést je duchovi Muhu, aby mohl dál opatrovat ty naše krásné hory.

Bude to těžký úkol, ale já, skřítek Větrníček, se ničeho nebojím. Vím, že mi určitě pomůžete :-)

1- Muhu chce vyzkoušet tvou trpělivost. Najdi jeho sochu v parku u jezírka, ať víš, s kým máš tu čest.

muhuhu_2_napoveda (jpg)

2- Teď tě čeká zkouška pozornosti. Rozhlédni se, je tam pomocník ve tvaru cedule, který ti napoví.

Zjisti tři věci, které můžeš dávat kachnám na přilepšenou, když si plavou v jezírku.

Zapamatuj si aspoň jednu, kterou určitě rády nemají.

3- Muhu by rád věděl, jak se vyznáš v barvách. V lesoparku se nachází Moudrá ruka. Je tak veliká, že si do ní můžeš sednout jako do křesla. Je zdobena spoustou barviček. Poznáš, jakou barvu mají nehty těchto prstů: palce, ukazováčku, prostředníčku, prsteníčku a malíčku?

(doma popiš správně prsty a vybarvi nehty tak, jak lze vidět na soše Moudré ruky, pokud máš mobil s foťákem, klidně si prsty vyfoť)

ruka_final (png)

4- Od červené konstrukce tělocvičny, až k cedulím Kodexu terénního cyklisty, udělej slalom mezi stromy. Ale pozor, každý si pořádně prohlédni, jestli neskrývá kousek hledané kouzelné hole. Může vypadat jakkoli. Buď ale rychlý, ať se čerti nedozví, že pomáháme duchovi Muhu.

Bonus:

Téměř po celém lesoparku se nachází cedule s Keltským horoskopem. Objev keltskou stezku a najdi strom, v jehož znamení jsi narozený. Muhu bude moc rád, když se naučíš něco o stromech a o přírodě obecně :-)

Jak myslíš, že ten tvůj strom vypadá? Namaluj nám ho a pošli na náš Facebook DDM Větrník Liberec nebo na emailu zuzana.kyselova@ddmliberec.cz.