Do luftu - větší

Úvod » Akce » Do luftu! » 5 - Radnice » Do luftu - větší

Luft-challenge 5 - RADNICE

POZOR! Protože je tento úkol v centru města, buďte opatrní, dávejte pozor na projíždějící auta a buďte ohleduplní ke kolemjdoucím!

1- Najdi 2 letopočty, jež jsou umístěny na radnici, a spočítej z nich, jak dlouho trvala její stavba. Jako zajímavost prozradíme, že abys zjistil pravý rok dokončení, musíš přičíst k výslednému číslu ještě jeden rok navíc, stavba se totiž o pár měsíců protáhla...

radnice_odspodu (jpg)

 

2- Kolik znaků města najdeš na náměstí? Několik z nich je součástí budovy radnice, ale další jsou rozesety po náměstí. Koukej se pozorně.

 

3- Na budově radnice najdeš okna různých velikostí, tvarů, a také různě zasklená. Většina je vyplněna velkými hladkými skly, tak jak je dnes běžné, některá menšími tabulkami, které jsou spojené olověnými pásky a jsou tu i okna terčíková. Najdeš je všechny?

vitraz_napoveda (jpg)


 

4- Hledej pozůstatky něčeho, co na náměstí bývalo, a už dlouho není. Budeš se divit, kde všude tato věc byla a kam jsi se po ní mohl dostat.

Rozlušti následující slova a bude ti hned jasné co hledáš: ÉVOJAVMART EJELOK.


 

5- Jaké symboly má společné budova radnice a meteobudka? Až budeš hledat meteobudku, buď opatrný, je blízko silnice. Nápověda - na náměstí před radnicí ji nenajdeš. ;)

meteobudka_napoveda (jpg)


 

BONUS

Prozkoumej meteobudku z bezpečí chodníku. Zkus pochopit fungování teploměrů a měřičů, které obsahuje. Napiš a i vyfoť, jaké počasí bylo ve chvíli, kdy jsi byl/a v luftu. :) Co ti řekly všechny ty zvláštní ukazatele? Doprovod ti určitě rád pomůže.

 

Vyfoťte a sdílejte na našem Facebook DDM Větrník Liberec nebo na emailu zuzana.kyselova@ddmliberec.cz

Počet přístupů: 1191