Do luftu - menší

Úvod » Akce » Do luftu! » 5 - Radnice » Do luftu - menší

Ahoj kamarádi!

Jak jsem slíbil, pomocí lesních skřítků jsem zjistil, v jakém praporku je zakletá princezna. Tak jsem ten praporek vzal a vyrazil jsem k radnici - tady princezna Amálka bydlí, a až ji odčarujeme, může jít rovnou domů.

Záchrana princezny může začít, pojďme na to!

K odčarování bude ale potřeba splnit ještě pár úkolů a přivolat pomocníky - tak jdeme na to!

radnice_all (jpg)
 

1 - Světlo je samo o sobě kouzelné. Zkus proto spočítat (klidně i s pomocí), kolik skleněných koulí je na svítidlech na náměstí. Pozor, je jich tu asi víc, než si myslíš :-)

 

2 - Pozorně se podívej na postavičky na kované mříži přímo u vstupu do budovy radnice. Poznáš je? Koho ti připomínají?

radnice_mriz_napoveda (jpg)

 

3- Velkou kašnu na náměstí hlídá vládce moří a oceánů. Znáš jeho jméno? Svým trojzubcem dokáže zničit nepřítele a určitě ho znáš z pohádek. Jeho síla a odvaha bude při odčarování potřeba.

kasna_napoveda (jpg)

 

4- Znáš Rolanda? To je rytíř, který hlídá celé město Liberec a bydlí někde na radnici. Najdeš ho? Hledej ve výškách. Zná a hlídá princeznu od malička, budeme ho určitě potřebovat pro poslední úkol.


 

BONUS

Tak když už máme vše splněno, můžeme začít lámat kletbu. Rozsvítíme všechna světla, zatroubíme na trumpetku a vládce moří máchne svým mocným trojzubcem…….

Povedlo se - vlastně až moc. Juj, princezny tu máme najednou tři!

Která je ta pravá? To nám pomůže zjistit rytíř Roland. Před tím ale zkus štěstí ty. Která z princezen si myslíš, že je Amálka? Podívej se na obrázek níže a pošli nám její správnou podobiznu na náš Facebook DDM Větrník Liberec nebo na email zuzana.kyselova@ddmliberec.cz. Kdyby náhodou, nápověda visí na úřední desce liberecké radnice ;) .

3princezny (png)

 

 

A jaké dobrodružství nás čeká příště? Nech se překvapit :-)

 

 

Počet přístupů: 1219