Do luftu - menší

Úvod » Akce » Do luftu! » 4 - Lesní koupaliště » Do luftu - menší

Ahoj kamarádi!

Nejdřív to vypadalo, že si z nás strom Zábradložrout asi udělal legraci - princezna nikde, jen velký strašidelný drak. Jsem rád, že jste ho krásně uspali a utekli jsme z jeho spárů.

Ale andělíčci z kapličky mi nakonec prozradili, že Zábradložrout je popleta a spletl si vodu (všechno menší, než přehrada je pro něj studánka) a zavedli mě sem na Lesní koupaliště.

Pojďme to tu společně prohledat.

Třeba na něco přijdeme a Amálka se konečně dostane zpět domů.

 

1- Od zoologické zahrady na koupaliště vede turistická trasa a cyklotrasa. Najdeš číslo cyklostezky a zjistíš barvu turistické značky?

cyklo_napoveda (jpg)

 

2- Jakou barvu mají tyče na volejbalovou síť? Tato barva odráží zlá kouzla :-)

 

3- Teď rozcvička pro mozek: Lesní koupaliště, i když je pod kopcem, se nachází na okraji Jizerských hor. Napadl by tě název potoka, který protéká skrze toto koupaliště právě z Jizerských hor?

bazen_small (jpg)

 

4- Před cedulí s provozním řádem koupaliště se rozhlédni a hledej černé auto a motorku v kruhu. Jakou barvu má kruh? Právě tuto barvu má Amálka nejraději, a proto si myslím, že ji sem mohla čarodějnice zaklít.

praporky_napoveda (jpg)

 

BONUSOVÝ ÚKOL

Co bys udělal, aby se proměnila princezna zpět? Než od tebe dostaneme nápady, jak vyzrát na kletbu, zkusím taky něco vymyslet.

Napiš nebo namaluj tvůj super nápad na osvobození Amálky a pošli nám ho.

 

Počet přístupů: 1307