Do luftu - menší

Úvod » Akce » Do luftu! » 4 - Lesní koupaliště » Do luftu - menší

Ahoj kamarádi!

Nejdřív to vypadalo, že si z nás strom Zábradložrout asi udělal legraci - princezna nikde, jen velký strašidelný drak. Jsem rád, že jste ho krásně uspali a utekli jsme z jeho spárů.

Ale andělíčci z kapličky mi nakonec prozradili, že Zábradložrout je popleta a spletl si vodu (všechno menší, než přehrada je pro něj studánka) a zavedli mě sem na Lesní koupaliště.

Pojďme to tu společně prohledat.

Třeba na něco přijdeme a Amálka se konečně dostane zpět domů.

 

1- Od zoologické zahrady na koupaliště vede turistická trasa a cyklotrasa. Najdeš číslo cyklostezky a zjistíš barvu turistické značky?

cyklo_napoveda (jpg)

 

2- Jakou barvu mají převlékárny? Zjisti, kde jsou, byl by to dobrý úkryt před kouzly! Kdyby tu čarodějnice opravdu byla, můžeš se tam schovat i s kamarády, tak moc jsou velké :-)

 

3- Teď rozcvička pro mozek: Lesní koupaliště, i když je pod kopcem, se nachází na okraji Jizerských hor. Napadl by tě název potoka, který protéká skrze toto koupaliště právě z Jizerských hor?

bazen_small (jpg)

 

4- Stojím u zábradlí. Všiml/a sis také těch barevných vlaječek? Napadlo mě totiž, že Amálka měla prý moc ráda červenou barvu, není některá vlaječka kus z jejích šatů? Zkus spočítat ty červené vlaječky a dobře se prohlédni, jestli některá z nich není kus princezniných šatů.

praporky_napoveda (jpg)

 

BONUSOVÝ ÚKOL

Co bys udělal, aby se z červeného praporku proměnila princezna zpět? Než od tebe dostaneme nápady, jak vyzrát na kletbu, zkusím zjistit, který z praporků je ten pravý. Ve středu ti to hned povím.

Napiš nebo namaluj tvůj super nápad na osvobození Amálky a pošli nám ho.

 

Počet přístupů: 69