Do luftu - menší

Úvod » Akce » Do luftu! » 2 - Přehrada » Do luftu - menší

Ahoj tady skřítek Větrníček.

Stále jsem na stopě ztracené Amálce. Děkuji Vám za pomoc při jejím hledání v muzeu, dozvěděl jsem se, že tam opravdu byla - ale už není. Vrabci - informátoři ale tentokrát štěbetali něco o spoustě vody, ledu a velké zdi se zábradlím - jasně, Amálka je někde u liberecké přehrady!

Co si to na nás ta čarodějnice zase nachystala?

Pojďme na to, kamarádi!

 

První úkol: 

Čarodějnice Matylda je prý stejně stará, jako přehrada - možná, když zjistím, kdy byla postavená, budu pak lépe vědět, jak na tu čarodějnici vyzrát..

Na hrázi mi pomozte najít letopočet dokončení přehrady. 

A při hledání hlavu vzhůru! 

prehrada_small (jpg)

 

Druhý úkol: 

Třeba se mi povede se s čarodějnicí domluvit, ale na to si potřebuju trochu procvičit jazyk.

Po cestě od hráze, u dřevěného domu s názvem Flotila, najdi důležitou pomůcku námořníků a lodivodů - je to vlastně taková brzda pro lodě, aby zůstaly na místě a nikam neodpluly. Na 1. písmenko názvu této věci vymysli aspoň 10 slov.

 

Třetí úkol: 

Na promenádě roste kouzelný strom, jmenuje se Zábradložrout. Vzkázal mi, že ví kde je princezna. Protože zrovna jí a s plnou pusou se nemluví, nechal nám tajný vzkaz u červeného stavidla. Zkoušel jsem ho vyluštit, ale marně. 

Najdi červené stavidlo na cestě okolo přehrady (ne na silnici), na něm najdi tajný vzkaz od Zábradložrouta a zkus ho vyluštit.

 

Bonusový úkol:

U restaurace „Na přehradě“ jsou krmítka. Když ptáčkům přinesete nějaké zobání (slunečnice, lojové koule, apod.), třeba Vám zazpívají i nějaké novinky o princezně Amálce.

  • Namaluj obrázek ptáčků na krmítku a pošli mi ho na facebook DDM Větrník.

prehrada_budky (jpg)

Odpovědi neztrať, určitě se nám budou hodit a až se příští týden zas ozvu, dozvíš se, jak to bylo správně. ;)

Počet přístupů: 1351