Mistrovství ČR v twirlingu

Úvod » O nás » Aktuality » Mistrovství ČR v twirlingu

Oddíl VIVA Liberec, sdružující mažoretky, roztleskávačky a twirlerky, pracuje pod DDM Větrník již devátým rokem. Twirling je sport spojující taneční a gymnastické prvky s pohybem hůlky (podobné, jako mají mažoretky).

Ve dnech 3.-5. února 2017 proběhlo v Karlových Varech Mistrovství ČR v twirlingu. Zúčastnily se ho naše dvě dua a deset sólových vystoupení z různých věkových kategorií, od dětí až po seniorky. Ze závodů jsme si odvezli 1. a 2. místo za taneční a povinné duo, které získaly Anička Kopřivová a Radka Kavánová. V sólech jsme získali tři 4. místa (Baruška Ondíková a 2x Anička Kopřivová), v disciplíně X-strut jsme si odvezli tři tituly II. Vicemistr ČR (Anička Vodhánělová, Veronika Burdová a Bára Hrstková) a dva tituly I. Vicemistr ČR, který získaly Adélka Burdová a Zuzana Huňková.

Mistrovství ČR slouží také jako nominační soutěž na Mistrovství Evropy a tak se můžeme pyšnit i pěti nominacemi. Děvčata budou reprezentovat ČR v polovině dubna v chorvatské Poreči.

Vložil(a): 08.03. 2017, Mgr. Ondřej Kuthan